Projektai

Darbuotojas vienai dienai

Kasmetinis projektas, kurio metu studentams yra suteikiama galimybė iš vidaus pamatyti energetikos įmonių veiklą ir susipažinti su darbo specifika. Praleisdami dieną tokioje praktikoje dalyviai gali įsijausti į tam tikrų darbuotojų vaidmenį ir suprasti, kokia kryptimi jie gali eiti savo karjeros kelyje. 2019 metais dalyvauti projekte sutiko net dešimt įmonių ar institucijų! 

Daugiau apie projektą galite skaityti čia.

Antalieptės energetikos muziejus

Antalieptės bendruomenės ir  VU JEK įkurtas energetikos muziejus, atidarytas 2017 metų rugsėjo 16 dieną, kurio ekspozicija sudaryta iš iliustruotos energetikos raidos nuo akmens amžiaus iki moderniųjų laikų. Daug dėmesio skirta vietiniam objektui – Antalieptės hidroelektrinei, jos istorijiai, interaktyviems eksponatams, iliustruojantiems įvairius su energetika susijusius procesus bei įrenginius. 

Ekskursijos

VU JEK ne tik dalyvauja ekskursijose (pvz. į SGD terminalą, vėjo jėgainių parką, įvairių tipų elektrines), bet ir patys jas organizuoja. Apsilankymas Ignalinos atominėje elektrinėje kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo! 2018 metais klubas organizavo ir ekskursiją į Vokės hidroelektrinę. 

Paskaitų ciklai

Paskaitų cikluose siekiama detaliai pažvelgti į nagrinėjamą temą, įvertinant įvairius jos aspektus. Štai keli jų pavyzdžiai:

  • 2018 m. rudens paskaitų ciklas „Energetika 360°: dabartis, problemos, ateitis“. Savo įžvalgomis dalijosi LR energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, žurnalistas Dovydas Pancerovas ir LR Seimo narys Gabrielius Landsbergis;
  • 2016 m. pavasario paskaitų ciklas „Nauja energetikos era Baltijos regione“;
  • 2016 m. rudens paskaitų ciklas „Lietuva pasaulio ir Europos energetikos kontekste“.

Paskaitų medžiagą galite rasti čia.

 

Konferencijos

2018 m. balandžio 17 dieną, Lietuvos energetikų dienos proga,  VU JEK suorganizavo konferenciją. Jos metu kalbėta apie inovacijas energetikos sektoriuje, blockchain technologijas, elektromobilių revoliuciją ir kita.

Taip pat VU JEK nariai neretai pasinaudoja proga savanoriauti tokiose konferencijose, kaip „Vilniaus energetikos forumas“, „Traditional and Renewable Energy Forum“, „Baltijos energetikos forumas“ ir kt.

 

VU JEK mokyklose

2019 m. gegužę VU JEK nariai apsilankė Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje, kurioje moksleiviams pravedė pamoką apie energetiką. Tikimės ateityje užsukti ir į daugiau mokyklų!

 

Įsitraukimas į teisėkūros procesą

Stengiamės dalyvauti aktualių energetikos klausimų svarstyme ir priėmime nacionaliniu lygmeniu. Pavyzdžiui, 2017 m. VU JEK teikė pastabas Nacionalinei energetikos strategijai. Planuojame padirbėti šioje srityje ir daugiau!